Liikumine | Lasteaed POTSATAJA

Liikumine

Sel aastal viiakse läbi tegevused:

• Neljas sõimerühmas 2 korda nädalas,
  • 5., 8.  ja 10. rühmas — 2 korda nädalas,
  • 1. ja 3., 4.  ja 7. rühmas – 3 korda nädalas (1 tegevus on õues).

Meie lasteaia kavas pööratakse erilist tähelepanu füüsilisele kasvatusele, mis teostatakse erinevates vormides: tegevus, hommikuvõimlemine, liikumispausid, jalutuskäigud, peod ja meelelahutused; matkad, spordikrossid, väljasõidud mere äärde, metsa ja parki; talvisel ajal käigud liumäele; võistlused spordiliikides: hoki ja jalgpall; teatejooksud ja võistlused.

Lastele meeldivad integreeritud tegevused, mis on saanud meie lasteaias juba traditsioonilisteks:

• Liikumine ja eesti keel
  • Liikumine ja matemaatika
  • Liikumine ja kunst
  • Liikumine ja emakeel
  • Liikumine + mina ja keskkond

Meie spordisaal on hele ja mugav. Siin on palju ruumi tegevuste ja ürituste läbi viimiseks. Saal meeldib kõigile: nii lastele kui ka vanematele ja õpetajatele. Lapsed tulevad sporditegevustele naeratusega.

Meie lasteaias on loodud soodsad tingimused suhtlemistele vanematega: Avatud uste päevad, spordi-ja tervise koosüritused, pereklubi, beebiklubi, individuaalsed vestlused. Kõik need üritused loovad soodustava keskkonda edukaks koostööks vanematega.
Lapsed osalevad aktiivselt linna projekti- ja spordiüritustes, külastades krosse, matkasid ja võistlusi, temaatilisi tegevusi.

Koostöö toimub erinevate spordikoolidega, klubidega:

• Energia kooliga: ujula külastamine,
  • Tennisespordikooliga: tennisetund,
  • Jäähalliga: tutvustatakse lastele hokimängu elemente.