Lasteaias Potsataja toimus Euroopa Code Week | Lasteaed POTSATAJA

Lasteaias Potsataja toimus Euroopa Code Week

„Kas teie laps lasteaias juba programmeerib? Kas pole midagi teha? Pange ta rooli taha! …“
Võib-olla külastavad sellised mõtted paljusid lapsevanemaid, kes kuulevad lasteaias programmeerimisest. Nad arvavad, et programmeerimine on keeruline distsipliin, mis nõuab teadmisi matemaatika, arvutiteaduse põhimõtetest ning lugemis- ja loendamisoskustest, nii et kindlasti. See tõesti on. Aga mitte lasteaias! Programmeerimisega tutvumise esimeses etapis on kõik palju lihtsam ja huvitavam kui tundub. Programmeerimine lasteaias näeb välja selline:

  • lapsed programmeerivad hea meelega robotite abil, samas kui tegevused toimuvad mänguvormis, kus kõik on selge ja põnev;
  • lapsi tutvustatakse praktikas mõistetele «järjestus» ja «valik»;
  • lapsed mõistavad, mis on reegel, näiteks jälgivad nad, mis juhtub, kui seda kasutatakse õigesti või valesti;
  • lapsed robotitega mängude ajal treenivad samaaegselt loogikat, peenmotoorikat, matemaatilisi ettekujutusi, lugemisoskust ja tahvelarvuti / arvutiga töötamist.

Meil on lasteaias erinevaid roboteid: Bee-Bot, Ozobot, Blue-Bot, Pro-Bot, Dash robot, Matatalab. Robotid erinevad mitte ainult välimuse ja funktsioonide, vaid ka kasutamise keerukuse poolest.
Hoolimata asjaolust, et robootika on meie lasteaias pikka aega «juurdunud», osales Potsataja esimest korda Euroopa Code Week’s, mis toimus 9.–24. oktoobrini paljudes Euroopa riikides.

Search
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

wordpress темы, новые. windows FAQ. Drupal сайты